DHL 25 yaşına tekstilciyle girdi

DHL Express, tekstil sektöründeki müşterileriyle bir araya geldiği 'Tekstil Gecesi'nde 25. yaşını kutladı.

İSTANBUL - DHL Express, tekstil sektöründeki müşterileriyle bir araya geldiği 'Tekstil Gecesi'nde 25. yaşını kutladı. DHL Express Bölge Direktörü Michel Akavi, tekstil sektörünün Türk ihracatında lokomotif sektör olduğunu belirterek, DHL Express'in yurt dışına gönderi yaptığı sektörler arasında tekstilin yüzde 35 ile yüksek bir paya sahip olduğunu söyledi.
Tekstil sektörünün 2004-2005 yılında DHL Express içerisinde yaklaşık yüzde 31 büyüme gerçekleştirdiğini vurgulayan Akavi, uluslararası gönderilerin hızlı, güvenli ve zamanında alıcıya ulaştırılmasının önemine değinerek, 2006'da ise DHL Express olarak yüzde 35 büyüme hedeflediklerini kaydetti. Kutlama gecesine katılan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı
Oğuz Satıcı da, "1980 yılında hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı sadece 106 bin dolar, Türkiye toplam ihracatından aldığı pay ise sadece yüzde 3.6 iken 2005 yılında hazır giyim ihracatı 125 kat artarak 13.4 milyar dolar ve ihracattaki ağırlığı yüzde 18.3'e çıktı. Tüm zorluklara rağmen ihracatımız artacak" dedi.