DHL çocukların yanında

Deutsche Post World Net/DHL ve UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) 'Biz yardım ulaştırıyoruz' sloganı altında global bir ortaklık kurdu.

İSTANBUL - Deutsche Post World Net/DHL ve UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) 'Biz yardım ulaştırıyoruz' sloganı altında global bir ortaklık kurdu. DHL, projenin ilk ayağında çocuk ölümlerinin son beş yılda önemli ölçüde artış gösterdiği Kenya'da kızamık, sıtma ve diğer bulaşıcı hastalıklarla mücadele kampanyalarına destek verecek.
Bu kapsamda DHL, hızlı teslimat ve lojistik uzmanlığıyla 3,5 milyon cibinliği Kenya'da sıtmaya yakalanma riski bulunan çocuklara dağıtacak. DHL Gönüllüleri ise çocuk ölümlerinin yüksek oranda görüldüğü Kenya'nın güneyindeki Kwale bölgesinde ana sağlık hizmetini iyileştirme çalışmalarının bir parçası olarak buradaki ailelere temel sağlık eğitimleri verecek.
Bu arada Deutsche Post'un lojistik şirketi DHL Global Forwarding Türkiye'nin İzmir Şube Müdürü Zafer Engin Şanghay'a atandı. Yapılan açıklamada Engin'den boşalan göreve Didem Sümer'in getirildiği belirtildi.