Digiturk ve Superonline'a teklif martta

Digiturk ve Superonline'nın çoğunluk hissesinin satışı için çıkılan ihalede yarışacak 21 firma, pazartesi günü veri odasına alınacak. Yapı Kredi Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, veri odası 31 Ocak-4 Şubat arasında açık olacak.

İSTANBUL - Digiturk ve Superonline'nın çoğunluk hissesinin satışı için çıkılan ihalede yarışacak 21 firma, pazartesi günü veri odasına alınacak. Yapı Kredi Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, veri odası 31 Ocak-4 Şubat arasında açık olacak. Nihai tekliflerin martın ilk yarısında şirketlerden alınması planlanıyor. Edinilen bilgiye göre, veri odası aşamasından yaklaşık üç hafta sonra firmalardan bağlayıcı olmayan teklifler alınacak ve bu tekliflerle kısa liste oluşturulacak.
İhaleye sonradan ilgi gösteren firmalar, başvurusu kabul edilmiş firma ve gruplardan biriyle konsorsiyum oluşturup Yapı Kredi Yatırım ile gizlilik anlaşması imzaladıktan sonra, bağlayıcı teklifler verilmesi
aşamasından önce, ihale sürecine katılabilecek. Mart ayının ilk yarısında alınması planlanan nihai tekliflerden sonra şirketler, iki firma üzerinde detaylı inceleme (due diligence) yapabilecek. Bu aşamanın da nisan ayında olması bekleniyor. Daha sonra da kazanan firma açıklanacak.