Digiturk'ün sahibi kim?

Digiturk'ün sahibi kim?
Digiturk'ün sahibi kim?
7 televizyon kanalını platformundan çıkarması ile tartışma yaratan Digiturk'ün hala devredilmediği iddia edildi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Sabuncu, Digiturk yönetiminden aldığı bilgiyi bugün okurları ile paylaştı. Sabuncu, "Kaynak aynen şunu dedi: Katarlılar platformu hâlâ devir almadı ki... Yönetim Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda..."

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Sabuncu son günlerde aralarında Samanyolu ve Bugün TV televizyon kanallarının da bulunduğu 7 ayrı yayın kuruluşunu bünyesinden çıkaran Digiturk’un, hâlâ TMSF’de olduğunu ve Katarlı BeIN’e devrinin gerçekleşmediğini ifade eden bir yazı kaleme aldı.

İşte Sabuncu’nun yazısının ilgili bölümü:

Digiturk 3.5 milyon abonesiyle ve süper lig maçlarını yayınlama hakkıyla en önemli platform konumunda. RTÜK tarafından uyarı gönderildiğinde halen Digiturk’te yönetim içinde yer alan bir kaynağa şunu sordum: Katarlı beIN Media Group yöneticileri RTÜK’ün bu kararı için ne dediler? Kaynak aynen şu yanıtı verdi: Katarlılar platformu hâlâ devir almadı ki... Yönetim Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda...

Oysa bundan 3 ay evvel Ramazan Bayramı’ndan önce bizzat TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül ön protokolün imzalandığını ve bayram sonrası satış fiyatının açıklanacağını söylemişti. TMSF yetkilileri de devir işleminin kısa sürede biteceğini duyurmuşlardı.

bigPara.com