Digiturk'ün sahibi kim?

Digiturk'ün sahibi kim?
Digiturk'ün sahibi kim?
7 televizyon kanalını platformundan çıkarması ile tartışma yaratan Digiturk'ün hala devredilmediği iddia edildi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Sabuncu, Digiturk yönetiminden aldığı bilgiyi bugün okurları ile paylaştı. Sabuncu, "Kaynak aynen şunu dedi: Katarlılar platformu hâlâ devir almadı ki... Yönetim Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda..."

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Sabuncu son günlerde aralarında Samanyolu ve Bugün TV televizyon kanallarının da bulunduğu 7 ayrı yayın kuruluşunu bünyesinden çıkaran Digiturk’un, hâlâ TMSF’de olduğunu ve Katarlı BeIN’e devrinin gerçekleşmediğini ifade eden bir yazı kaleme aldı.

İşte Sabuncu’nun yazısının ilgili bölümü:

Digiturk 3.5 milyon abonesiyle ve süper lig maçlarını yayınlama hakkıyla en önemli platform konumunda. RTÜK tarafından uyarı gönderildiğinde halen Digiturk’te yönetim içinde yer alan bir kaynağa şunu sordum: Katarlı beIN Media Group yöneticileri RTÜK’ün bu kararı için ne dediler? Kaynak aynen şu yanıtı verdi: Katarlılar platformu hâlâ devir almadı ki... Yönetim Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda...

Oysa bundan 3 ay evvel Ramazan Bayramı’ndan önce bizzat TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül ön protokolün imzalandığını ve bayram sonrası satış fiyatının açıklanacağını söylemişti. TMSF yetkilileri de devir işleminin kısa sürede biteceğini duyurmuşlardı.

bigPara.com

    http://www.radikal.com.tr/145290014529000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.