Dikkat çeken benzerlik

Dikkat çeken benzerlik
Dikkat çeken benzerlik
Türk Lirası için hazırlanan sembolün, Ermenistan'ın para birimi 'Dram' için kullanılan ancak paraların üzerinde yer almayan simgeye olan benzerliği dikkat çekti.

Türk lirasının simgesinin belirlenmesi amacıyla yapılan yarışmanın sonuçları açıklandı ve TL'nin simgesi belli oldu. Tülay Lale isimli katılımcının tasarımı birinci seçilmesiyle birlikte yeni bir tartışmanın fitili de ateşlendi. Ermenistan 'ın para birimi olan 'Dram'ı simgeleyen ancak paraların üzerinde bir sembol olarak yer almayan işaret ile TL'nin yeni simgesi arasındaki benzerlik dikkat çekiyor.

İŞTE İKİ ÜLKENİN KULLANDIĞI SEMBOLLER:

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Ermenistan

  ,

  Para

  http://www.radikal.com.tr/108038510803853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çalmak yada çalmamak - karacambaz84

  'olabilir benzidiyse' bu cümle millet olarak nasıl bir bilince sahip oldugumuzu gösteriyor şarkılar çalıntı,senaryolar çalıntı bide paramızın simgesi çalıntı olsun alıştık :)

  ÖZENTİNİN BÖYLESİ... - bruhas

  Herşeyimiz gibi bu da özenti olmuş. Dolar, Paund karışımı birşey TL bunca yıldır, uluslararası ticaret piyasasında oturmuştu. Şimdi bunu anlatana kadar bir sürü sorun yaşanacak. Yenilik yapmak istiyorlarsa, yapacak bir sürü şey var, en sondan başlamak ve iş yapıyormuş gibi gözükmek başarı değildir.

  gereksiz benzetme - yüce lider

  olabilir benzidiyse tl nin değerimi düştü.sekle takılıp icraatten uzak olanlar böyle yorum yapar.yorum yapmayın çalışın.