Dinçer Chatham House yönetiminde

Dinçer Chatham House yönetiminde
Dinçer Chatham House yönetiminde

Suzan Sabancı Dinçer mütevelli heyetine girdi.

İSTANBUL - Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, düşünce kuruluşu Chatham House Mütevelli Heyeti’ne katıldı.
Akbank’tan yapılan açıklamaya göre, Sabancı Dinçer, Türkiye ve komşuları ile ilgili, ekonomi ve küreselleşme gibi konular hakkındaki kişisel tecrübe ve görüşlerini, Chatham House Mütevelli Heyeti ile paylaşacak ve diğer üyelerle, Türkiye’nin ekonomik ve stratejik rolü üzerinde fikir alışverişinde bulunacak.
Bu arada, Chatham House, ‘Türkiye Projesi’nin başlangıcını kamuoyu ile paylaştı. Proje çerçevesinde, Türkiye’nin jeo-politik ve ekonomik konumundan kaynaklanan stratejik konular değerlendirilecek ve başta ABD ve Avrupa olmak üzere diğer ülke ekonomileri ve politikaları üstündeki yansımaları analiz edilecek.
Suzan Sabancı Dinçer, “Chatham House Mütevelli Heyeti bünyesinde, Türkiye ve diğer uluslararası konulardaki kişisel tecrübe ve deneyimlerimi, dünyaca tanınan dış ilişkiler uzmanları, iş dünyasının seçkin liderleri ve sivil toplum örgütü liderleri ile paylaşmaktan büyük memnunluk duyacağım” dedi. (Radikal)