'Diş çekme ücretine zam yapılmadı'

Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Celal Korkut Yıldırım, diş tedavi ücretlerine 2006 yılı için artış yapılmadığını belirterek, "Mayısın zam şampiyonu, yüzde 26.64 artan diş çekme ücreti oldu" ifadesinin yanlış olduğunu belirtti.

ANKARA - Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Celal Korkut Yıldırım, diş tedavi ücretlerine 2006 yılı için artış yapılmadığını belirterek, "Mayısın zam şampiyonu, yüzde 26.64 artan diş çekme ücreti oldu" ifadesinin yanlış olduğunu belirtti. Yıldırım, Birlik tarafından belirlenen 2006 yılı asgari muayene ve tedavi ücretleri tarifesinin 27 Aralık 2006'da Resmi Gazete'de yayımlandığını anlattı. Yıldırım, 1 Ocak 2006-31 Aralık 2006 tarihleri arasını kapsayan tarifede 2005 yılına göre tedavilerde artış yapılmadığını söyledi.
Yedi yıllık enflasyonun yüzde 11 altında
Yıldırım, "Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl başında belirlenen ve Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan Asgari Muayene ve Tedavi Ücretleri Tarifesi, bir yıllık bir zaman dilimini kapsar ve yıl sonuna kadar ilan edilen ücretlerde artış yapılmaz. Son yedi yıl içinde enflasyon ve diş çekim ücretleri karşılaştırıldığında, diş çekim ücret artışları yedi yıllık enflasyonun yüzde 11 oranında altında gerçekleşti" dedi.