Dış hatlar terminali için 'Çeçen' teklifi

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesini alan Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin işletmesine de talip olmaya hazırlanıyor.

ANKARA - Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesini alan Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin işletmesine de talip olmaya hazırlanıyor. Çeçen Şirketler Grubu Başkanı İbrahim Çeçen, Tepe Akfen (TAV) tarafından işletilen ve bir süre sonra işletme hakkı yeniden ihaleye çıkarılacak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesine ilişkin ihaleye teklif vereceklerini açıkladı.
Çelebi dışarıda kalacak
Bunun, Türkiye'nin en büyük özelleştirmelerinden biri olacağını vurgulayan İbrahim Çeçen, Atatürk Havalimanı'ndaki ihaleye Antalya Havaalanındaki ortakları olan Çelebi ile birlikte girmeyeceklerini de kaydederek, başka bir şirket ile konsorsiyum hazırlığında olduklarını söyledi. Şu ana kadar Avrupa'dan 2-3 şirket ile görüşme yaptıklarını anlatan İbrahim Çeçen, ihaleye ya Avrupalı ya da Uzakdoğulu bir firma
ile katılmaya hazırlandıklarını kaydetti. Öte yandan, bu yıl içinde başlaması öngörülen enerji dağıtım özelleştirmelerine de katılmayı düşündüklerini açıklayan Çeçen, ancak önemli olanın şartnameler olduğunu, bunlara bakmadan bir karar veremeyeceklerini sözlerine ekledi.
Çeçen Şirketler Grubu, Türkiye'de ve yurtdışında enerjiden turizme, inşaattan enerjiye birçok alanda faaliyet gösteriyor. Grubun yıllık ortalama cirosu ise yaklaşık 250 milyon dolar civarında bulunuyor.