Dışbank eylülde Fortis oluyor

Türk Dış Ticaret Bankası A.Ş.'nin (Dışbank) adı, 'Fortis Bank A.Ş.' olarak değiştirilecek. Dışbank'tan borsaya gönderilen açıklamada, yönetim kurulunun dünkü toplantısında, bankanın...

İSTANBUL - Türk Dış Ticaret Bankası A.Ş.'nin (Dışbank) adı, 'Fortis Bank A.Ş.' olarak değiştirilecek. Dışbank'tan borsaya gönderilen açıklamada, yönetim kurulunun dünkü toplantısında, bankanın, 'Türk Dış Ticaret Bankası A.Ş.' olan adının 'Fortis Bank A.Ş.' olarak değiştirilmesine, gerekli izinler alındıktan sonra genel kurulun olağanüstü toplantıya çağrılmasına karar verildiği duyuruldu.
Toplantı 2 Eylül'de
Açıklamada, genel kurul toplantısının 2 Eylül 2005 tarihinde yapılacağı da belirtildi. Öte yandan toplantıda, Mare Amoine Paul Bellis ve Christian Schaack'ın yönetim kurulu üyeliklerine seçilmelerine ve kendilerine 1. derece imza yetkisi verilmesine, Karel August Maria De Boeck'in yönetim kurulu başkanlığına, Jozef Maria Alfons Clijsters'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na seçilmelerine karar verildi. Bu arada dün toplanan yönetim kurulu Dışbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin Hacaloğlu ve üye Kaan Cesur'un istifalarını da kabul etti.