Dışbank kasım ayında Fortis

Dışbank'ın, kasım ayından itibaren Fortis adı ile faaliyet göstereceği açıklandı. Fortis İcra Kurulu Başkanı Jean Paul Votron, Türkiye'deki şube sayısını 170'ten 300'e çıkaracaklarını söyledi.

AMSTERDAM - Dışbank'ın, kasım ayından itibaren Fortis adı ile faaliyet göstereceği açıklandı. Fortis İcra Kurulu Başkanı Jean Paul Votron, Türkiye'deki şube sayısını 170'ten 300'e çıkaracaklarını söyledi.
Fortis'in 2005-2009 dönemine ilişkin stratejik ve finansal hedeflerini açıklayan Votron, Fortis'in büyüdüğünü, daha uluslararası ve daha etkin bir hale geldiğini anlattı. Dışbank alımının, Fortis'in büyük ve büyüyen bir piyasada varlık göstermesini sağlayacağını anlatan Votron, 1.2 milyar dolarlık bu operasyonunun, ay sonuna kadar tamamlanmasını ümit ettiklerini kaydetti.
Votron, genişleme stratejisi çerçevesinde, 2009'a kadar, Kuzey Amerika ve Asya'yı da içine alarak yıllık yüzde 10 büyüme hedeflediklerini belirtti. Votron, yeniden yapılanma çerçevesinde, gelecek yıl 100 milyon avro tasarruf edebileceklerini söyledi. Directnews'e göre, Fortis Dışbank'ın genişlemiş Avrupa'daki stratejisinin temel unsuru haline gelmesi için hazırlık yapıyor.