Dışbank'tan KOBİ'ye özel kredi

Dışbank, KOBİ'lerin gelişimine katkıda bulunmak ve yeni iş alanları yaratmak amacıyla, Alman Kalkınma Bankası (KFW), TSKB, Hazine ve Avrupa Birliği'nin işbirliğiyle iki yeni krediyi daha hayata geçirdi.

İSTANBUL - Dışbank, KOBİ'lerin gelişimine katkıda bulunmak ve yeni iş alanları yaratmak amacıyla, Alman Kalkınma Bankası (KFW), TSKB, Hazine ve Avrupa Birliği'nin işbirliğiyle iki yeni krediyi daha hayata geçirdi. 'KFW KOBİ Kredi'si ile KOBİ'lerin sabit kıymet ve mal alımı 'KFW SELP Kredisi' ile KOBİ'lerin yatırım projeleri ve işletme sermayesi karşılanacak.
'KFW KOBİ Kredisi' anlaşmasıyla 50 bin YTL'den 360 bin YTL'ye kadar kredi, 60 aya kadar vade ile verilebiliyor. Dövize endeksli kullanılabilen kredi 30 bin avro ile 200 bin avro arasında veriliyor. Ödemeler, aylık, üç ya da altı aylık yapılabiliyor.
KFW KOBİ Kredisi'nden Çorum, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon iline kayıtlı, üretim, hizmet veya ticaret alanında faaliyet gösteren, 150'den az çalışanı olan özel teşebbüsler yararlanabiliyor.
Dışbank'ın KFW ve AB'nin işbirliğiyle sağladığı SELP Kredisi'nden ise Kocaeli, İzmir ve Gaziantep illerine kayıtlı, üretim, hizmet, ticaret alanında faaliyet gösteren, çalışan sayısı 50'den az, aktif toplamı 1 milyon doları geçmeyen şirketler yararlanıyor. Program ile KOBİ'lerin 5 bin ile 30 bin avro veya 10 bin YTL ile 50 bin YTL arasındaki kredi talepleri karşılanıyor.
24 aya kadar vadelendirilebilen SELF Kredisi bir, üç veya altı aylık eşit taksitler halinde ödenebiliyor.