DİSK'ten 'yasayı iade et' ziyareti

DİSK'ten 'yasayı iade et' ziyareti
DİSK'ten 'yasayı iade et' ziyareti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DİSK Başkanı Erol Ekici ile Sendikalar Yasası'nı görüştü.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , DİSK Başkanı Erol Ekici ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Çankaya Köşkü'ndeki basına kapalı kabul yaklaşık yarım saat sürdü. Ekici, Köşk'ten ayrılırken, AA muhabirinin görüşmeye ilişkin sorularını yanıtladı. Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'nun tartışılmaya başlandığı günden itibaren görüşlerini dile getirdiklerini belirten Ekici, yasanın eksik yanları olduğunu söyledi.
Yasayla ilgili sıkıntılarını bir kez daha Cumhurbaşkanı Gül'e iletmek istediklerini belirten Ekici, 2821 ve 2822 sayılı yasalardan kaynaklanan sıkıntıların, bu yasayla da devam ettiğini kaydetti.
Yasanın 30 yıllık mağduriyeti ortadan kaldırmadığını dile getiren Ekici, şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanı'ndan, önüne gelen bu yasayı bir kez daha gözden geçirerek, sosyal tarafların Meclis'te tekrar bir araya gelip, kabullenebilecek bir yasaya dönüştürebilmesi için iade etmesini istedik. Kendisi de taleplerimizi dinledi, taleplerimizi içeren mektubu da kendisine verdik. Sayın Cumhurbaşkanı da 'Ben sizinle görüştüm, talepleriniz de burada var. Çalışma Bakanı ile de bir defa daha görüşeceğim, hemen acele etmeyeceğim. Taraflarla bir defa daha görüşüp, onlarla değerlendirdikten sonra da hukukumuza, uluslararası konulara aykırılık nerededir, ne değildir baktığımda ona göre de kararımızı vereceğiz' dedi.”

bigPara.com