Dodge'dan 'Caliber'li dönüş

Dodge, özel tasarımı ile ilgi uyandıran Caliber modeli ile Türkiye'ye yeniden giriş yapıyor. Caliber bu ay Türkiye'de satılacak.
Dodge markasının Viper'dan sonra ilk temsilcisi olan Caliber'i, 2007 yılında gelecek Nitro ve Avenger modelleri takip edecek.

İSTANBUL - Dodge, özel tasarımı ile ilgi uyandıran Caliber modeli ile Türkiye'ye yeniden giriş yapıyor. Caliber bu ay Türkiye'de satılacak.
Dodge markasının Viper'dan sonra ilk temsilcisi olan Caliber'i, 2007 yılında gelecek Nitro ve Avenger modelleri takip edecek. Bu yıl sonuna kadar Dodge Caliber satış hedefi 150 adet. Fiyatlar motor seçeneği ve donanıma göre 26 bin avro ile 33 bin avro arasında degişiyor. C segmentinde bir araç olan ancak bir SUV'nin çok yönlülüğüne sahip Dodge Caliber; 1.8 litre benzinli, 2.0 litre dizel manuel şanzımanlı ve ve 2.0 litre benzinli otomatik CVT şanzımanlı olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor. Caliber'in performansı, heybetli görüntüsü, geniş iç hacmi ve uygun fiyatıyla Dodge'un C segmentinde yeni bir alternatif oluşturduğu belirtiliyor. Dodge markasının Avrupa ve diğer pazarlardaki genişlemesine öncülük yapacak olan beş kapılı hatchback Caliber'in ön ızgarasından egzos borusuna kadar yeni olan çizgilerinde geleneksel Dodge'tan izler de var. Markanın tanımlayıcı işareti olan artı şeklindeki ızgara, Caliber'a Dodge'un karakteristik yüzünü veriyor ve kaslı ön görünüş sağlıyor.
Hıza duyarlı merkezi kilit
Caliber'in donanımları arasında; çift amaçlı tekrar şarj edilebilen / çıkarılabilen el feneri, dört şişe veya kutu konulabilen Chill ZoneÆ içecek soğutucusu, ipod adaptör, ışıklı bardak tutucuları, elektrikli camlar, aynalar ve hıza duyarlı merkezi kilitler, klima, lastik basınç monitörü, sürücü koltuğu yükseklik ayarı, sunroof ve çift renkli koltuklar var.