Doğalgaz pazarlığı haftaya netleşecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğalgazda Azerbaycan ve Gürcistan ile görüşmelerin sürdüğünü, önümüzdeki hafta bir araya geleceklerini ve bu konuya bir netlik kazandıracaklarını açıkladı.

İSTANBUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğalgazda Azerbaycan ve Gürcistan ile görüşmelerin sürdüğünü, önümüzdeki hafta bir araya geleceklerini ve bu konuya bir netlik kazandıracaklarını açıkladı. Güler, "Esas görüşmeleri İstanbul'da yapmayı planladık. Aliyev'in de katılımıyla üçlü bir toplantı yapacağız. Konuyu o zaman detaylı ele alacağız" dedi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen 'Sürdürülebilir Büyüme İçin Türkiye'nin Enerji İhtiyacının Geleceği' konulu panelin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, su ve kömürde yaptıkları çalışmaların, yenilenebilir enerji ve nükleer konusunun ilgiyle izlendiğini gördüklerini belirtti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Yusuf Günay da toplantıda, elektrik fiyatları konusunda bir komisyon oluşturulacağını, rekabet kuralları çerçevesinde bir piyasa oluşturulması gerektiğini vurguladı.