Doğalgaz ve benzine zam

Ankara ve İstanbul'da konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 4.80, sanayide kullanılan doğalgaza ise 5.65 oranında zam yapıldı. Benzinin rafineri çıkış fiyatı da yüzde 2 artırıldı.

ANKARA - Benzin ve doğalgaz fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere zam geldi. İstanbul ve Ankara'da, konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 4.80, sanayide kullanılan doğalgaza ise yüzde 5.65 oranında bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Benzinlerin dağıtım şirketlerini, dolayısıyla da tüketiciyi ilgilendiren 'vergili' rafineri çıkış fiyatına da yüzde 2 oranında zam geldi. Benzin ve doğalgaza gelen zammın tüketiciye hangi oranlarda yansıyacağı ise gazetemizin baskıya girdiği saatlerde henüz belli olmamıştı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dış piyasalardaki petrol fiyat artışının kamuoyunun malumu olduğu belirtildi. Açıklamada petrol fiyatlarına bağlı olarak ortaya çıkan uluslararası doğalgaz fiyatlarındaki artışın alınan önlemlerle karşılanamayan kısmının iç piyasaya yansıtıldığı kaydedildi.