Doğalgaza yüzde 18 zam!

Doğalgaza yüzde 18 zam!
Doğalgaza yüzde 18 zam!
Elektriğe gelen fahiş zamdan sonra yüksek oranlı bir zam da doğalgaza geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaza yarından geçerli olmak üzere yüzde 18,72'ye varan oranlarda zam yapıldığını bildirdi.

Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin toplantısına katılmak üzere Kayseri’ye gelen ve Erciyes dağında başarılı ihracatçılara ödüllerini veren Bakan Taner Yıldız daha sonra, Mirada Del Lago Otel’deki programına katıldı. Akkuyu Nükleer Santrali’nin barışçıl amaçlarla kullanılmak üzere sıcak baktığını kaydeden Yıldız, "Özellikle santralin inşaatına oldukça dikkat edilecektir. Şöyleki Türkiye ’de daha yaşanmadı, ama 9 büyüklüğündeki bir depreme bile dayanıklı olacaktır" dedi.

Bugün EPDK’nın elektriğe yaptığı yüzde 8,1’lik zamdan sonra, doğalgaz fiyatlarının da döviz ve ham petrol fiyat artışına bağlı olarak gece 00.00’dan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 18.72 zamla satılacağını açıklayan Bakan Taner Yıldız, "Tabi zamdan hoşlanmadığımı ve sevmediğimi söyleyebilirim. Dünyanın gerçeklerini de yüzünüzü ellerinizle kapatarak izleyemezsiniz. Doğalgaz, bu gece yani 1 Nisan’dan itibaren yüzde 18,72 zamlı olarak abonelere ulaşacak. Ham petrolün varil fiyatı dolar bazında arttı. Aynı zamanda Türkiye bunu lira olarak tahsil ediyor. Bu bankacıların açık pozisyon dediği durumdur. Yani sırf dövizin artışıyla bile Türkiye’nin yüzde 17’ler civarında bir fiyat artışı sözkonusu. Ham petrol ve son doğalgaz zamlarına baktığımızda son 19 ayda yüzde 29’ luk zam geldi. Yüzde 12-17’lik de döviz zammını hariç tutuyorum. Döviz ve ham petrolün fiyatının yükselmesi bu zammın zeminini hazırladı" diye konuştu.

Elektrik çarpacak!

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/1083542108354220

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Güzel Ülkemin Çileli İnsanları... - qezqinci

  Hayırlı işler,bol kazançlar. Akaryakıtı en pahalı benim ülkem alıyorsa, doğalgazı en pahalı benim ülkem kullanıyorsa, Elektrik kullanımında en fazla parayı benim ülkem veriyorsa, her gün 3-5 tane şehit için artık üzülmüyorsa,yani sıradan geliyorsa... kendimizi savunuyoruz her türlü biz güçlüyüz demekle olmuyor bu işler,yapabiliyorsan yaptırımlarını hayata geçirirsin millet de nasıl bir itibara sahibiz bunun farkına varır.ama her zaman kendi canına kastedersen kendi insanının ölmesine göz yumarsan kendi cebinden paranın çalınmasına izin verirsen millet afedersiniz ama güçlüyüz güçlüyüz demenize .... ile güler geçer...

  Uyuma türkiye - abcroz

  Evet sevgili halkım önce 444 ve ardından zam yağmuru neymiş, dunyada değişen fiyatlardan nasibimizi alıyormuşuz. Hayır sayın bakan biz bunlara inanmıyoruz. türkiyedeki insanlar bunu cevabını size sandıkta verecektir.

  nedir bu zamlar - Vadideki Adam

  Zam yararak devleti yönetmek kolay. Zam acizliktir, çaresizliktir, vatandaşa kazıktır. Bu alandaki yöneticilerin başarısızlığıdır. Çare bulamayanlar zam yapıyor. Memleket yaşanılmaz hale geldi zamlardan. Gerekçeler biz vatandaşlara ilgilendirmez.

  boşver mühim değil - genco940

  yüzüğünüzde bayağı değerli olsa gerek. yetmez ama yola devam. enerji politikalarınızla yakında toplu ölümler olmaya sakın.

  Doğalgaza yüzde 18 zam! - ms@deniz

  Bay Başbakan Tayyip Erdoğan, suni gündemlerle, 444'lerle halkını uyutmaya çalışıp yeni yeni zamlarla halkın çıkmazın içine sürüklüyorsun. Din ve Kuranı kullanarak nerdeyse kimilerinide dinsiz ilan edeiyorsun. İnsanların dini inancı sana ne? Halkı yeni zamlarla topa tutuyorsun. Bay Dindar Başbakan, pekis senin hiçmi vicdanın yok mu? Senin insafın yok mu, nedir bu zamlar? Uyut bakalım bu halkı nereye kadar uyutacaksın? Kürsülere çıkıp ipe sapa gelmeyen nutuklar atıyorsun, birazda yaptığın zamlardan söz et. Bu saltanatın bir gün sona erecek yaptığın bu zülümün altında sen kalacaksın Hüsnü mübarek gibi...

  Zor - anka34

  Zamlar,çıkarılan saçma sapan yasalar gerçekten artık çekilmez oldu türk halkının bir an evvel bu sisteme karşı sesini ve gücünü alanlarda göstermesi gerek,tabi %50 kısım hariç onlar memnunlar zamlardan ve yasalardan.

  koyuna zam ! - biryuduminsan

  yetmez daha devam..avrupada yüzde 1 lik zam olsa halk sokağa dökülür.Hepimiz koyunuz! nasıl bir slogan ama değil mi.siyasi bir yönü yok..Hepimiz koyunuz !