Doğan Online 700 milyon TL ciroya ulaştı

Doğan Online 700 milyon TL ciroya ulaştı
Doğan Online 700 milyon TL ciroya ulaştı
Hepsiburada.com ve Gezisitesi.com gibi e-ticaret sitelerini bünyesinde bulunduran Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Doğan Online'ın 14 milyon tekil ve 3 milyon işlem yapan üyeye sahip olduğunu ifade ederek, 700 milyon TL ciroya ulaştığını kaydetti

Webrazzi Summit 2011 konferansında Hanzade Doğan Boyner “Fikir kadar fikri uygulayabilmek de önemli. Önümüzdeki en büyük hedeflerden birisi halka açılmak. Böylece Türkiye ’deki ilk halka açık e-ticaret şirketi olacağız” dedi.

Doğan Boyner, 1999’da internetin bambaşka bir dünya olduğunu belirterek “Artık geniş bant internet köylere girdi. Çok küçük bir ofiste kurulan Hepsiburada bugün 20.000 metrekareye yayıldı. Kısacası internet ekosistemi oldukça büyüdü” dedi.

Hedef, halka açılmak
Doğan Online’ın 2012’de katlanarak büyüyeceğini söyleyen Doğan Boyner, fikir kadar fikri uygulayabilmenin de önemine dikkat çekti ve halka açılma hedeflerinin altını çizdi. Doğan Boyner böylece Türkiye’deki ilk halka açık e-ticaret şirketi olacaklarını vurguladı. Grup satın alma modelinin önemli olduğunu ama bazı zorlukları olduğunu paylaşan Hanzade Doğan Boyner, Doğan Online’ın organik büyümenin yanında yatırımlarla da büyüyebileceğini söyleyerek, “Bu anlamda Grupfoni’ye teklif verdik, ama şartlarda anlaşamadık” dedi. Doğan Online’ın yatırım yapabileceği alanlar hakkında konuşan Doğan Boyner, “Reklam teknolojileri ve mobil reklam altyapılarıyla ilgileniyoruz. Geleneksel e-ticarete çok inanıyoruz. Ancak dikey sitelere de önem veriyoruz” dedi. Yatırım miktarı konusunda kaynak sıkıntısı olmadığını dile getiren Doğan Boyner “Önemli olan doğru insanı ve işi bulabilmek. Kaynak sıkıntısı yabancı fonların ilgisiyle aşıldı ve biz de bu alana para yatırmak için bir kısıt yaşamıyoruz” dedi.

bigPara.com