Doğan, Ray'a müşteri arıyor

Doğan Şirketler Grubu elindeki Ray Sigorta hisseleriyle ilgili olarak, ortaklık, hisse alım ve satımı da dahil olmak üzere araştırma ve görüşmeler yapmak üzere Fortis Yatırım Menkul Değerler'i görevlendirdiğini açıkladı.

İSTANBUL - Doğan Şirketler Grubu elindeki Ray Sigorta hisseleriyle ilgili olarak, ortaklık, hisse alım ve satımı da dahil olmak üzere araştırma ve görüşmeler yapmak üzere Fortis Yatırım Menkul Değerler'i görevlendirdiğini açıkladı. Grup, söz konusu kararı İMKB'ye de gönderdi.
Bu arada Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Tufan Darbaz, ay sonuna kadar Avusturyalı petrol şirketi OMW ile gidecekleri işbirliğinin netleşebileceğini söyledi. Darbaz, ayrıca Petrol Ofisi'nin halka açıklık oranını yüzde 13.3'ten, 20'nin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Darbaz, holdingin hedefleri arasında elektrik dağıtım ihaleleri ve Milli Piyango özelleştirilmesi olduğunu hatırlatıp, ayrıca kablo TV özelleştirmesini beklediklerini ve bu olduğu takdirde ihalelere katılacaklarını söyledi.