Doğan TV yüzde 67 büyüdü

Doğan TV İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan TV'nin geçici konsolide sonuçlarına göre, 2006'nın ilk dört ayında geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerde yüzde 67 büyüme, kârlılıkta ise yüzde 1050 artış gerçekleştiğini söyledi.

İSTANBUL - Doğan TV İcra Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan TV'nin geçici konsolide sonuçlarına göre, 2006'nın ilk dört ayında geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerde yüzde 67 büyüme, kârlılıkta ise yüzde 1050 artış gerçekleştiğini söyledi. Yalçındağ bu dönemde ulaşılan 23 milyon YTL'lik faaliyet kârının, 2005'in tamamındaki 20 milyon YTL'lik faaliyet kârının üzerine çıktığını belirterek "Sonuçlar verimlilik odaklı çalışmaların eseridir" dedi. 2005'in sonunda devralınan Star TV'nin gruba entegrasyonunu iki ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını söyleyen Arzuhan Doğan Yalçındağ şöyle konuştu:
'Avrupalı TV yayıncılarıyla işbirliği yapıyoruz'
"Doğan TV olarak 2005'in sonunda gelecek üç yılımızı planladık ve tüm organizasyonumuzu buna göre şekillendirdik. Günlük işlerimizde sürekli verimliliğe odaklanırken, sektörün dünyadaki gelişimini takip edip başarılı uygulamaları ülkemizde de hayata geçirmek üzere çalışıyoruz. Özellikle Avrupa'nın en önemli TV yayıncısı gruplarıyla işbirliği içindeyiz. Birbirimizden sürekli öğreniyoruz. Doğan TV'nin uzun vadeli aksiyonları içinde yeni tematik kanallar, interaktif uygulamalar, telepazarlama, yerli ve yabancı film dağıtımı ve internet platformundan Televizyon yayını alanında önemli projeler var."
Yalçındağ, Kanal D olarak müşteri memnuniyetini yüksek tutabilmek için tercihlere göre farklı konularda kanal üretmeye devam edeceklerini belirterek şöyle konuştu:
Ücretsiz kanallar geliyor
"Yerli müzikte de Dream Türk ile pazara girdik. D-Max dizi kanalı, yerli sinemada D-Yeşilcam, kültür ve stilde D-Plus, emlakta Emlak TV yayına başladı. Fenerbahçe ve Beşiktaş TV ile stratejik işbirliklerimiz var. Galatasaray TV'nin de yayına başlaması için görüşüyoruz. Çok yakında D-Sinema yabancı film kanalı olarak açılacak. Seyahat, doğa, çocuk, spor gibi alanlarda yeni kanalları birer birer duyuracağız. Bu kanalları uydu alıcısı olan 6 milyon hane ücretsiz izleyecek."
Alışveriş kanalı alanında Fransa'dan TF1 ile ortak girişim çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Yalçındağ, cep telefonundan yayın yapacak Mobil TV'nin de Türkiye'den önce yurtdışındaki Türkler için başlayacağını açıkladı.