Doğan Yayın, Vergi Dairesi'ne hatırlattı

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding A.Ş (DYH), Halkalı Vergi Dairesi’nin, “En kısa sürede ve öncelikle ihtiyaten haczetmiş olduğu Doğan TV Holding hisse senetlerinin değerinin tespiti konusunda çalışma yapması ve amme alacağını aşan tutarda ihtiyaten haczetmiş olduğu düşünülen hisse senedi ve nakitten oluşan mal varlığının, kamu alacağını aşan kısmı üzerindeki ihtiyati haciz işlemine son vermesinin” beklendiğini duyurdu.
Doğan Yayın Holding’den İMKB’ye gönderilen yazıda şöyle denildi: “İştiraklerimizden Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş sermayesinin yüzde 66.56’sını, Doğan Gazetecilik A.Ş sermayesinin yüzde 70.76’sini, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş sermayesinin yüzde 44,89’unu ve Doğan TV Holding A.Ş sermayesinin yüzde 45,40’ını temsil eden hisse senetleri üzerinde ihtiyati haciz işlemi tesis edilmiştir. Bu hisse senetlerine ait mali (Ör: kâr payı) ve yönetimsel (Ör: oy) haklar şirketimiz tarafından kullanılmaya devam edecektir. Bunun haricinde ihtiyati haciz uygulanan herhangi bir menkul kıymetimiz bulunmamaktadır. Banka hesaplarımızda ihtiyati haciz uygulanan nakit tutarı ise tam olarak bilinememektedir.”
Banka hesaplarına hangi tutarda ihtiyati haciz uygulandığı ile ilgili olarak İstanbul Halkalı Vergi Dairesi’nin şirkete hitaben yazacağı yazının beklendiği hatırlatılan yazıda, diğer taraftan, şirketin ilişkili taraflarla önemli düzeyde bir ticari veya ticari olmayan ilişkisinin bulunmadığı vurgulandı. (Radikal)