'Doğmamış çocuğa fistan biçmeyin'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, belediye gelirlerine ilişkin yasal düzenlemeler çerçevesinde vergi artışları ve yeni vergilerin getirileceği konusunda "Doğmamış çocuğa fistan biçmeyin" dedi.

ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, belediye gelirlerine ilişkin yasal düzenlemeler çerçevesinde vergi artışları ve yeni vergilerin getirileceği konusunda "Doğmamış çocuğa fistan biçmeyin" dedi.
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın Ankara Hilton Oteli'nde verdiği 3'üncü Geleneksel Ankara Kokteyli'nde konuşan Unakıtan, şunları söyledi: "Kanun Meclis'e sevk edildikten sonra daha iyi görülecek. Birçok konular eskiden de olan konulardır. Yeni vergi getirilmiş havası getiriliyor, ama tamamen yanlış. Basında bahsedilen, bir sürü vergiler artacak. Öyle bir şey yok. Doğmamış çocuğa fistan biçilmez. Bir şey yok henüz. Meclis'e gelecek, tartışılacak. Komisyonlarda konuşulacak, olgunlaşacak. Her gazetenin bir maliye bakanı var, onlar her gün bir vergi koyuyor. Bu yanlış."
Unakıtan, belediyelerin emlak vergi oranlarını istediği gibi artırması konusunda ise, "Hangileri ne kadar artmış, yerinde mi değil mi ona bakmamız lazım. Gerekli görürsek her değişiklik olabilir" dedi. Unakıtan, kapı önündeki otoparklar için alınacak vergi için de "Yeni konmuş bir şey değil" yorumu yaptı.