'Doğru ortak bulduk İstanbul'a döndük'

Dünyanın lüks otel markalarından Sheraton, 13 yıl önce çıktığı İstanbul'a geri döndü. Ataköy'de bulunan Crowne Plaza ve Holiday Inn Otelleri'nin yerine açılmak üzere...

İSTANBUL - Dünyanın lüks otel markalarından Sheraton, 13 yıl önce çıktığı İstanbul'a geri döndü. Ataköy'de bulunan Crowne Plaza ve Holiday Inn Otelleri'nin yerine açılmak üzere Dati Yatırım Holding kuruluşlarından Ataköy Otelcilik'le 10 yıllık anlaşma imzalayan Sheraton markasının sahibi Starwood Grubu, diğer otel markalarını getirmek için arayışlarını da hızlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda Akaretler'de en lüks otel markası W Hotel'in açılacağını açıklayan grup, Ataköy Otelcilik'in bölgede kurmayı planladığı diğer otellere de mevcut markalarıyla talip.
25 milyon dolarlık yenileme
Starwood Grubu, anlaşma çerçevesinde Ataköy'deki otelleri Sheraton İstanbul Ataköy ve Four Points by Sheraton İstanbul olarak bir yıl içinde hizmete sunacak. Otellerin yenilenme çalışmaları için 25 milyon dolar harcanacak. İstanbul'da otel sahibi olmak 13 yıl beklemelerini bugüne kadar 'doğru ortak bulamamaları'na bağlayan Starwood Otelleri Başkanı Erhard Noreisch, "İstanbul'un ve Türkiye'nin turizm geleceğine çok olumlu bakıyoruz" dedi.