Dolar 2,80'in altına geriledi

Dolar 2,80'in altına geriledi
Dolar 2,80'in altına geriledi
Türkiye'de beş ay aradan sonra düzenlenen ikinci genel seçimlerinden tek parti iktidarının çıkmasıyla "üçüncü seçim" olasılığı ortadan kalkınca, dolar yaklaşık üç ayın en düşük düzeyi olan 2.80 liranın da altına indi. Dolar ve euro seçim öncesine göre yüzde 5'ten fazla geriledi.

RADİKAL- Türkiye'de beş ay aradan sonra düzenlenen ikinci genel seçimlerinden tek parti iktidarının çıkmasıyla "üçüncü seçim" olasılığı ortadan kalkınca, dolar yaklaşık üç ayın en düşük düzeyi olan 2.80 liranın da altına indi. Dolar ve euro seçim öncesine göre yüzde 5'ten fazla geriledi.

Yeni haftanın ilk gününe 2.8479 lira düzeyinde başlayan dolar, erken saatlerde daha sonra 2.82 liraya kadar indi. Dolar daha sonra hızlanan satışlarla 2.80 liranın da altına inerek, en son Temmuz ortalarında  gördüğü 2.7623 liraya kadar geriledi.

Dolar ile birlikte hızla düşen euro da 3.1535 lira dolayında başladığı erken işlemlerde 3.1192 liraya kadar çekildikten sonra düşmeye devam etti. Euro da en son Temmuz ayında gördüğü 3.0480 liraya kadar geriledi.

Liradaki toparlanma, genel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarının tek parti iktidarını işaret etmesi, piyasalarda "üçüncü bir seçim" ihtimalinin ortadan kalkması olarak değerlendirilmesinden kaynaklandı. DHAbigPara.com