Dolar sabit kaldı, borsa yükseldi

Dolar sabit kaldı, borsa yükseldi
Dolar sabit kaldı, borsa yükseldi
Güne 2.68 liranın altında başlayan dolar kuru 24 Haziran Çarşamba gününü bu düzeyde tamamlarkan, Borsa yüzde 1.29 puan yükseldi.

RADİKAL - Koalisyon çalışmalarından gelen sinyallerle, güne 2.68 liranın altında başlayan dolar kuru günü bu düzeyde tamamlarkan, Borsa yüzde 1.29 puan yükseldi. 

Dün Fed yönetim kurulu üyelerinden gelen açıklamayla yükseliş hareketi belirginleşen dolar, bugüne ise 2.68 liranın altında başladı.
ABD tarafından gelen ilk çeyrek büyüme verilerine karşın dolar günü 2.68 liranın altında 2.67 seviyelerinde tamamladı.

Seçim öncesi 2.66 lira seviyesinde olan dolar, seçimlerin hemen ardından 2.8094 ile tarihi zirveyi test etmiş, koalisyonun hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği beklentisi ve Fed açıklamalarıyla ile de geçen haftayı 2.70'in altında tamamlamıştı.

Dün 3 liranın altında günü bitiren ve sabah saatlerinde yine 3 liranın altında olan euro, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın, uluslararası kreditörlerin Yunan hükümetinin sunduğu reform önerilerine yönelik itirazları ve ABD verilerinin etkisiyle 3 liranın altındaki seyrini korudu.

Güne yüzde 0.19 yükselişle 83 bin 228 puandan başlayan Borsa İstanbul Endeksi, koalisyon çalışmaları ve dış gelişmelerin de etkisiyle 1.29 yükselişle 84 bin 140 puandan kapadı.
DHA

bigPara.com