'Dolarda yıl sonu için makul seviye 1.55'

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Piyasalar 2007 yılının ikinci yarısından sonra ABD'nin tekrar faiz düşüreceği senaryosuna geçerse, Türkiye'de, borsanın patlayacağını düşünüyorum" dedi.

İSTANBUL - Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Piyasalar 2007 yılının ikinci yarısından sonra ABD'nin tekrar faiz düşüreceği senaryosuna geçerse, Türkiye'de, borsanın patlayacağını düşünüyorum" dedi.
Index Grup, Intel Türkiye ve Microsoft Türkiye'nin düzenlediği 'Adım Adım Zirveye' adlı bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Ergun Özen, 2006 yılındaki ekonomik gelişmeleri değerlendirerek, kurlardaki oynaklığın önümüzdeki dönemde de yaşanmaya devam edeceği görüşünü dile getirdi.
Genel Müdür Özen, dolar kuru tahmininin yıl sonunda 1.55 seviyesinde olduğunu aktararak, "Muhtemelen tutmayacaktır. Ama makul seviyesi 1.55'te" dedi. Özen, ev ve taşıt kredilerindeki aylık faizin de yüzde 1.85-1.90 arasında değişebileceğine işaret etti. 13 Ekim 2006'da tüm fasılların tarama sürecinin tamamlanacağına değinen Özen, Kıbrıs konusunun da seçim sonuna kadar pek gündeme getirilmeyeceğini kaydetti.