Dolunay depodan çıkarılıyor

GSM sektörünün yeni operatörlerinden
Aycell, Dolunay adlı faturasız hattını gelecek hafta piyasaya çıkarıyor.

ANKARA - GSM sektörünün yeni operatörlerinden
Aycell, Dolunay adlı faturasız hattını gelecek hafta piyasaya çıkarıyor. Aycell Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Karaarslan, bir dizi yenilikle sektördeki çalışmalara hız verdiklerini anlattı. Karaarslan, faturasız hatlar için hazırlanan ve patent için başvurusu yapılan 'Dolunay'ın gelecek hafta satışa sunulacağını ifade etti. Dolunay kartından 116 bin adet hazırlatıldığını belirten Karaarslan, kartların çok kısa bir sürede tükenmesini beklediklerini, böylece 116 bin yeni abone kazanmayı hedeflediklerini açıkladı.
İşte hattın öyküsü
Vedat Karaarslan 2001'in nisanında faturasız hatlara ait SİM kartın isminin 'Dolunay' olmasını kararlaştırdı. Bunun üzerine, Patent Enstitüsü'ne başvurulup isim tescili yaptırıldı. İsim yönetim kurulu kararı almadan 300 bin dolar değerinde SİM kartın üzerine bastırıldı. Daha sonra isimden vazgeçildiği için kullanılamaz hale gelen 116 bin kart depoya kaldırıldı. Ancak konuyla ilgili haber ve şirketteki yanlış uygulamalar, Radikal'in 16 Mayıs tarihli nüshasında 'Aycell kötü yola düştü' başlığıyla yayımlanınca, depodaki Dolunay'ın piyasaya sürülmesi kararlaştırıldı.
Aycell, gelecek hafta faturasız hattı Dolunay'ı piyasaya sürerek, 116 bin yeni abone kazanmayı planlıyor. Karaarslan, Dolunay ile diğer GSM operatörlerinin faturasız hatlarında olmayan 'golden number' diye adlandırılan numara tercih uygulamasının da hizmete verilmesinin düşünüldüğünü, kurumsal ve bireysel müşterilere daha ucuz tarife konusunda çalışma yaptıklarını belirtti. Dolunay kartlarının hazırlatılmasında, zarar edilmediğini öne süren Karaarslan, yatırımın uzun vadede karşılığının alınacağını ifade etti. Karaarslan, teknik nedenlerle gecikmeli kesilen faturalama sisteminin ise iki dönem içinde rayına oturtulacağını sözlerine ekledi. (aa/Radikal)