Dövizzedelerden banka şubelerinde kuşlu eylem

Dövizzedelerden banka şubelerinde kuşlu eylem
Dövizzedelerden banka şubelerinde kuşlu eylem

Banka içinde bir süre eylem yapan grup, daha sonra banka görevlileri tarafından yaka paça dışarı çıkarıldı.

Şişli'de dövizzede olduğunu belirten bir grup, kuşlu eylem yaptı. Grup, yanlarında getirdikleri kuşları girdikleri banka şubesinde serbest bıraktı. Protestocu grup, banka görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Protestocular arasında bir aylık bebeğiyle İzmir'den gelen bir kadın da vardı.

İSTANBUL Şişli Meydanı'nda öğlen saatlerinde toplanan dövizzedeler, çevrede bulunan bir banka şubesine giderek yaşadıkları sorunları "kuşlu" eylemle protesto etti. Grup, yanlarında getirdikleri muhabbet kuşlarını girdikleri banka şubesinin içinde serbest bırakarak, "Bu kuşlar kadar özgür kalmak istiyoruz" dedi. Protesto sırasında banka görevlileri ve vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Bir süre banka içinde protestolarını sürdüren grup, banka görevlileri tarafından yaka paça dışarı çıkarıldı.

Banka önünde grup adına açıklama yapan Nurgül Cerrahoğlu, “Biz muhtelif bankalardan Japon Yeni ve İsviçre Frangıyla döviz kullanan dövizzedeleriz. Yıllardır bize yaptığınız zulme son verin. Bir kısmımızın sorunu çözüldü diğer dövizzedelerin de sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Hükümetin ve BDDK'nın bu sorunu çözmesini istiyoruz. Biz borcumuzun arkasındayız sadece ödeyebileceğimiz şekilde yapılandırma istiyoruz" dedi.

Münevver Alangün ise Zeynep Alya isimli 1 aylık bebeğiyle sorununu dile getirmek için İzmir 'den İstanbul'a geldiğini belirtti. Alangün, "Kocamın aldığı 2 bin lira maaştan ayda 3 yüz lira para kalıyor elimizde" dedi.

(Zeki GÜNAL / DHA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/134988113498814

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cevap - user648700

  Dovizle ucuz diye kredi kullanip, doviz piyasalari terse donunce zarar girince boyle yapmak ne demek? Siz kar etseydiniz, krediler bedavaya gelseydi bankaya karinizi verecekmiydiniz??? Kar etseydim de cebimdeki bütün parayı verseydim. Bankaları da mutlu ederdik. Mağdurluk edebiyatı yapıyoruz ya maksat huzur bozmak yoksa bizler hep diyoruz ki ya kar etseydik dövizzedeler olarak karları yukarıda yorumcunun yazdığı gibi verirdik diye çok konuştuk... Ben karımı bankaya verince acaba ne olucak yahu ben vatandaşım benim mağdurıyetim niye bu kadar sizleri mutlu ediyor zamanında arkadaşından borç alıp ödenmedi mi bizler aramızda para toplar verirdik o zaman acaba arkadaş ödiyemeyeceğini bilemezmi bunlar nasıl mutluluklar o kadar çok bildiğim insan mağdur olan var ki yiyecek ekmek bulamayıp aman borcuma sadık olayım odiyim diyen neyin kafası bunlar sayın yorumcular BEN KAR EDEYİM HEMEN KARIMI VERECEM BANKAYA SÖZ

  Dövizzedeleri bankalara mahkum etmeyin - user549255

  Bankalar TL ile vermedikleri rakamları JPY yada CHF ile veririz diyerek herkesi bu kredilere yonlendirdiler o donemde kur riskini sordugumuzda 10 yıldır bir artıs yok aynı seviyede duruyor diyerek insanları kandirdılar.

  Dövizzede - user648700

  Şu an hasta yatağımdan yazıyorum. Dövizzede arkadaşlarımın yanında olamadım. Bizler zor durumdayız . Hastalık hastası oldum yürekli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler... Ev dedik mezar oldu uyanık olduk ve bir sürü hakaret yedik... ama nedense kalan 400 ailenin yapılmadı. Sebep mi sebebini kucağında küçük bebeği olan Münevver hanım çok güzel söylemiş. İnsanların magduriyetleri ile dalga geçen bize uyanık diyen EY Türk halkı bizler sadece bir çatımız olsun istedik kandırıldık gün gelir herkesin başına gelir çaresizce çırpınan bizler le senelerce dalga geçtiniz ve hala daha dalga geçiyorsunuz Ama bir kişi de çıkıp yahu bunlar tamam bu paralar la aldılar ama peki bu paraları pazarlayan Bankaların hiç mi suçu yok demiyor?

  Yahu - ahom

  Dovizle ucuz diye kredi kullanip, doviz piyasalari terse donunce zarar girince boyle yapmak ne demek? Siz kar etseydiniz, krediler bedavaya gelseydi bankaya karinizi verecekmiydiniz???