Dow Jones İstanbul İMKB'de

Dow Jones İstanbul (DJIST) 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu katılma belgeleri, dünden itibaren 6,44 YTL fiyatla İMKB Fon Pazarı'nda işlem görmeye başladı.

İSTANBUL - Dow Jones İstanbul (DJIST) 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu katılma belgeleri, dünden itibaren 6,44 YTL fiyatla İMKB Fon Pazarı'nda işlem görmeye başladı. Seansın ilk dakikalarında 6.40 YTL ile 7.10 YTL aralığındaki fiyatlardan işlem gören hisse ilk gününü 6.38 YTL'den kapattı.
Türkiye'nin halka açık 20 büyük şirketine ortak olma imkânı yaratan fon, uluslararası piyasalarda etkinliğiyle tanınan Dow Jones Indexes,
American Stock Exchange ve Carter Ledyard&Milburn'un katkılarıyla oluşturuldu. Fonun kuruculuğunu Finansbank, yöneticiliğini ise Finans Portföy yürütüyor. Fon, Dow Jones Indexes tarafından hazırlanan Dow Jones Turkey Titans 20 Index'ini takip ediyor. İçindeki şirketler yılda bir kez mart ayında büyüklük ve İMKB işlem hacmi dikkate alınarak gözden geçirilecek. Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu, alım satım işlemleri hisse senetleriyle aynı olacak ve fon İMKB'nin işleme açık olduğu her gün seans saatleri içinde alınıp satılabilecek. Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu, yatırımcılarına diğer A tipi fonlarda olduğu gibi günde sadece bir kez değil, İMKB seans saatleri içinde 15 saniyede bir gösterge niteliğinde net aktif değer açıklayacak.