Dubai Towers'a özel ilgi

İstanbul Maslak'ta yapılması planlanan 300 metre yüksekliğindeki burgu kuleler Dubai Towers'a ilişkin tartışma süre dursun...

ANKARA - İstanbul Maslak'ta yapılması planlanan 300 metre yüksekliğindeki burgu kuleler Dubai Towers'a ilişkin tartışma süre dursun, kuleler Maslak'tan önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel Merkezi'ndeki odasında yerini aldı bile.
Dün bayramlaşma töreni için AKP Genel Merkezi'ne giden muhalefet partileri Erdoğan'ın odasında sık sık eleştirdikleri Dubai Towers'ın maketiyle karşılaştı. Maketin, Başbakan'ın odasında olması, Erdoğan'ın projeye ne denli önem verdiğinin göstergesi olarak yorumlandı. Ancak, maketin görüntülenmesinden rahatsız olanlar da vardı. Sabah, BBP ve MHP heyetlerinin bayram nedeniyle AKP'yi ziyareti sırasında Genel Merkez'deki başkanlık makamında duran maketi, gazeteciler görüntülemeye başladı. Bunun üzerine, parti görevlileri kaşla göz arasında maketi bulunduğu yerden kaldırdı. MHP heyetinin ziyaretinin üzerinden 10 dakika sonra DSP heyeti de aynı mekânda kabul edildi. Ancak bu kez maketin bulunduğu yerde sadece bir plaketin durduğu ve iki garsonun da maketin bulunduğu alanı kapatmaya çalıştığı gözlendi.
MHP'li Mehmet Şandır, "Bayramlaşma töreninde meydan okuma mahiyetinde Dubai Towers maketinin AKP Genel Başkanı odasında sergilenmesini kınıyorum. Ülkenin pazarlamasını AKP Genel Merkezi'ndeki, başkanlık makamında yapıyorlarsa bunun adı ticarettir. Bu ticaretin rantı ülkeye değil AKP'nin özel hesaplarına aktarılıyor demektir."