'Dünyadaki en iyi IKEA'yı İzmir'de açtık'

Dünyanın önde gelen mobilya ve ev eşyası satış mağazaları zinciri IKEA, İstanbul'un ardından Türkiye'deki ikinci mağazasını İzmir'de açtı. IKEA İzmir, Ege Üniversitesi arazisi üzerinde kurulan...

İZMİR - Dünyanın önde gelen mobilya ve ev eşyası satış mağazaları zinciri IKEA, İstanbul'un ardından Türkiye'deki ikinci mağazasını İzmir'de açtı. IKEA İzmir, Ege Üniversitesi arazisi üzerinde kurulan Forum Bornova içinde yer alan ilk alışveriş merkezi olma özelliği de taşıyor. Açılışta konuşan Inter IKEA Başkanı Hans Skalin, "İzmir'de açtığımız mağaza, şu ana kadar ki IKEA mağazaları içindeki en iyi mağazamız. Inter IKEA bünyesindeki dünyadaki tüm 'franchising' sistemindeki herkes bunda mutabık" diye konuştu. Skalin, Türkiye-AB ilişkilerine de değinerek, Avrupa'nın, Türkiye'nin ihtiyacından daha fazla bu ülkeye gereksinimi olduğunu söyledi.
Inter IKEA Türkiye ortağı Maya Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Özsüer de, IKEA'nın Türkiye'den sekiz yıldır gerçekleştirdiği mal tedariki sonucunda toplam ihracatının 1.3 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Özsüer, IKEA ile 1999'da başladıkları ihracatı 10 yılda 500 milyon dolara çıkaracaklarını anlattı.