Düzce'ye Çin'den yatırımcı geliyor

Çinli yatımcılar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yatırım için bilgi edindi. Edinilen bilgiye göre, ilin teşvik kapsamına alınmasından sonra kente gelen yatırımcılar arasına Çinliler eklendi.

DÜZCE - Çinli yatımcılar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yatırım için bilgi edindi. Edinilen bilgiye göre, ilin teşvik kapsamına alınmasından sonra kente gelen yatırımcılar arasına Çinliler eklendi. Düzce Sanayi Odası'nı ziyaret eden Çinli işadamı Stephan Yau, Guo Xeu xi ve Çin'in Yatırımdan Sorumlu Bakan Yardımcısı Li Bogi, kentteki yatırım alanlarını inceledi.
Bogi, Türkiye ile ticari yönden geniş çalışmalar yapmak amacıyla incelemelerde bulunduklarını söyledi. Çinli işadamı Stephan Yau da, Düzce'de orman ürünleri imalatı yatırımı ile Avrupa ve Asya arasında ticari bir hat oluşturmak istediklerini kaydetti. Stephan Yau açıklamasında, "Düzce'de yatırım amacıyla incelemelerde bulunuyoruz. Orman ürünleri imalatı yaparak ve Avrupa'ya ihraç yönünde çalışmalarımız var. İncelemeler ve değerlendirmeler sonrasında kararımızı vereceğiz" dedi.