DYH, IAA Global üyesi oldu

Doğan Yayın Holding (DYH), dünyada pazarlama iletişimi kapsamında reklamverenler, reklam ajansları, medya ve reklamla yanyana çalışan araştırma şirketleri, halkla ilişkiler şirketleri gibi...

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding (DYH), dünyada pazarlama iletişimi kapsamında reklamverenler, reklam ajansları, medya ve reklamla yanyana çalışan araştırma şirketleri, halkla ilişkiler şirketleri gibi kuruluşların yöneticilerini bir araya getiren tek organizasyon olan IAA Global'ın (International Advertising Association Global/Uluslararası Reklamcılık Derneği) kurumsal üyesi oldu.
Dünyada IAA'in çalışmalarını sürdürebilmesi amacıyla birçok önemli, büyük kuruluş kurumsal üye olarak destek sağlıyor. IAA'in faaliyetlerine destek sağlayan bazı önemli kurumlar arasında, Forbes Global, The Economist, Turner Broadcasting International, Time & Fortune International, McCann Worldgroup, Y&R, Dentsu Inc, Boeing, Nestle, Unilever, Mastercard International yer alıyor.
DYH'den yapılan açıklamada "Türkiye'de sadece medya alanında faaliyet gösteren DYH, sektörün etik kurallar çerçevesinde gelişimine büyük önem veriyor. Türkiye'de kendi alanında lider olmamızın yanı sıra Avrupa'nın büyük medya grupları arasında yer almamız da bize ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Bu üyelikle, sorumluluğumuzu uluslararası platforma taşıyoruz" denildi.