DYH: Ortaklık yapılarımız yasaya uygun

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding A.Ş. (DYH), yayın iznine sahip tüm TV ve radyo şirketlerinin ortaklık yapılarının yasaya ve mevzuata uygun olduğunu açıkladı.
Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) özel durum açıklaması yapan Doğan Yayın Holding, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) şirket bünyesinde faaliyet gösteren yayıncı kuruluşlara bir özel radyo ve televizyon kuruluşunda yabancı sermayenin payı ödenmiş sermayenin yüzde 25’ini geçemeyeceği ve söz konusu kuruluşlarda ortak olan gerçek veya tüzel yabancı kişinin bir başka radyo ve televizyon kuruluşuna ortak olamayacağıyla ilgili 13 Ekim tarihli kararını tebliğ ettiğinin öğrenildiğini açıkladı.
Yayın iznine sahip tüm TV ve radyo şirketlerinin ortaklık yapılarının yasaya ve mevzuata uygun olduğunu bildiren Doğan Yayın Holding, RTÜK’ün yayıncı kütüğüne kayıtlı olmayan kuruluşlar hakkında karar alma yetkisini Kanunun hangi maddesine dayandırdığının ise ayrı bir tartışma konusu olduğuna dikkat çekti. Açıklamada ortaklık yapılarının daha önce RTÜK’ten onay aldığı da belirtildi. (Radikal)