DYO'nun hedefi Afrika

Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Avrupa'nın en büyük 15 boya şirketlerinden biri olarak gösterilen DYO'nun, Doğu Avrupa ve Afrika pazarındaki payını artırmayı hedeflediklerini açıkladı.

İZMİR - Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Avrupa'nın en büyük 15 boya şirketlerinden biri olarak gösterilen DYO'nun, Doğu Avrupa ve Afrika pazarındaki payını artırmayı hedeflediklerini açıkladı.
Yiğitbaşı, dünya markası olma hedefi çerçevesinde yurtdışı yatırımlarına hız verdiklerini söyledi. DYO'nun ilk Türk boya markası olduğunu belirten Yiğitbaşı, 2004 yılında Türkiye boya üretiminin üçte birini oluşturan 140 bin ton üretim ve 260 milyon dolar ciroyla dünyada ilk 50 boya firması arasında yer aldıklarını ifade etti. Dünyada boya sektörünün önemli yayınlarından olan Coatings World'e göre DYO'nun dünyada 42., Avrupa'da 15. şirket olduğunu belirten Yiğitbaşı, "Bu yıl yüzde 20 büyüme ve 310 milyon dolar net satış hedefliyoruz. Yurtdışından sağlanan gelirlerle birlikte net satışımız 330 milyon doları aşacak" diye konuştu.