E-kolay mesajlaşmayı OGO ile mobil yaptı

E-kolay.net'in temmuz ayında Türkiye pazarına sunduğu
OGO Mobile Messenger sayesinde artık istediğiniz her an ve her yerde mesajlaşabileceksiniz.
Haber: HALE TÜZÜN / Arşivi

İSTANBUL - E-kolay.net'in temmuz ayında Türkiye pazarına sunduğu
OGO Mobile Messenger sayesinde artık istediğiniz her an ve her yerde mesajlaşabileceksiniz. Ayda 19.99 YTL ödeyerek 24 ayda hem OGO cihazına hem de sınırsız mesajlaşma, e-posta gönderme, alma ve okuma fırsatına sahip olacak tüketiciler, eylül ayından itibaren bu cihazla telefonlara kısa mesaj da gönderebilecek. OGO'nun sadece belirli ihtiyaçları karşılamak için üretilmiş bir 'mobil mesajlaşma platformu' olduğunu söyleyen E-kolay Bireysel Hizmetler Koordinatörü Ahmet Demir, OGO'nun avantajının kolay ulaşılabilirlik ve basit kullanım olduğunu belirtti. Ahmet Demir, e-kolay.net olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek ürün, servis ve erişimi OGO'da tek bir platform üzerinde sunabildiklerini aktardı.
ABD'de geliştirilen Avrupa'da ilk kez Türkiyede kullanıma sunulan OGO'yla sayıları şu anda 4.5 milyonu aşan MSN Messenger kullanıcısına ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Demir, şunları söyledi:
"OGO'yla kullanıcıya e-postalarını mobil olarak görme ve yönetme fırsatı ile anında mesajlaşma fırsatı sunuyoruz. Eylül ayında kısa mesaj fonksiyonu da devreye girecek. Bir PC ya da dizüstü bilgisayara bağlı kalmadan anında mesajlaşılabilecek. Cep telefonundan data aktarımının minimum aylık ücreti 72 milyonu bulurken OGO'ya ve tüm hizmetlere ek ücret ödemeden ayda sadece 19.99 YTL'yle sahip olunabilecek."
Hedef 800 bin adetlik satış
OGO'nun şu anda 1000 kullanıcısı olduğunu, ancak eylül ayında ürünün Türkçe versiyonun da devreye girmesiyle kullanıcı sayısında önemli artış beklediklerini anlatan Demir, "2006 yılı sonuna kadar 800 bin adet OGO kullanıcısına ulaşmayı planlıyoruz" dedi. OGO'nun hem bireysel hem de kurumsal müşterilere hitap ettiğini, özellikle şirket dışında saha çalışması yapan personeli bulunan şirketlerin ürüne ilgisinin fazla olduğuna dikkat çeken Demir, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda toplu kısa mesaj gibi çözümler de sunacaklarını ifade etti. Demir, OGO'nun devamlı geliştirileceğini ve 2006 yılında MP3 çalar olarak da tüketiciye ulaşacağını aktardı.
E-kolay olarak erişim dışında tüketicinin hayatını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler alanına ağırlık verdiklerine de değinen Demir, şöyle devam etti: "İnternet erişim pazarının büyüklüğü 1.2-1.5 milyon düzeyinde. Bunun 720 binlik kısmı ADSL kullanıyor. Yani pazarımız büyümüyor. Bu yüzden pazarı geliştirecek, kullanımı kolay ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Bu şekilde internet okuryazarlığının da artırılmasına katkıda bulunacağız."