Eczacıbaşı, Capintec'i satın alacak

Eczacıbaşı, Capintec'i satın alacak
Eczacıbaşı, Capintec'i satın alacak
Eczacıbaşı'ndan bir hafta içinde ikinci satın alma.Eczacıbaşı, ıslak mendil sektörünün ‘mucit’ lakaplı kuruluşu Ataman Grubu geçen hafta satın aldıktan sonra, nükleer tıp alanında faaliyet gösteren Capintec’i satın almaya hazırlanıyor.

Nükleer tıp alanında Türkiye ’de gerçekleştirdiği büyümeyi, çeşitli ülkelerde kurduğu tesislerle yurtdışına da taşıyan Eczacıbaşı-Monrol, nükleer tıpta kullanılan radyasyon ölçüm ve korunma ekipmanları alanında faaliyet gösteren Capintec’i satın almaya hazırlanıyor.

45 yıldır, ürettiği ölçüm ekipmanlarıyla dünya genelinde hizmet veren Genel merkezi Amerika’da bulunan Capintec, getirdiği yeni ve inovatif çözümler ile nükleer tıp sektörünün yanı sıra onkoloji, endokrinoloji, diyagnostik radyoloji ve radyasyon terapisi alanlarına da hizmet veriyor.İnovasyon çalışmalarının ilk adımını, geçen yıl ağustos ayında Mol-Image’ı satın alarak attıklarını belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan, “Nükleer tıp alanında yeni cihazlar, kimyasallar, radyofarmasötikler ve radyasyondan korunma ekipmanları geliştiren ve üreten Mol-Image’ın ardından, alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i bünyemize katmamız, hedeflerimize ulaşma yolunda çok büyük önem taşıyor” dedi.

2013’te 3 yeni tesis

Satın alma sonrası, halen Mol-Image bünyesinde geliştirilen ve üretilen, FDA normlarına göre tasarlanmış ileri teknoloji ürünleriyle birlikte, tüm teknik altyapı ve know-how, Capintec bünyesine aktarılacak. Karamercan, yaratılacak sinerji ile Capintec ve Mol-Image’ın geliştirdiği inovatif cihaz ve ekipmanların, Eczacıbaşı-Monrol’ün dağıtım kanalları kullanılarak Türkiye ve Avrupa ’nın yanı sıra tüm dünyaya sunulacağını belirtti.
Eczacıbaşı-Monrol’ün 2013 sonunda Avrupa’da üç üretim tesisine ulaşacağını ve iyi üretim teknikleri(EU GMP) sertifikasına sahip ürünleri ile beş Avrupa ülkesinde hizmet vereceğini belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bozlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay ise, “Capintec alımı sayesinde ürünlerimizi Amerika kıtasına da taşıyacak olmamız, bu sinerjinin büyüklüğü konusunda önemli ipuçları veriyor” dedi

bigPara.com