Eczacıbaşı Seramik Villeroy&Boch'la flörtte

Eczacıbaşı Karo Seramik A.Ş, seramik markası Villeroy&Boch AG ile karo seramik alanında işbirliği olanaklarını görüşmek üzere masaya oturdu. Eczacıbaşı Karo Seramik'ten yapılan açıklamada...

İSTANBUL - Eczacıbaşı Karo Seramik A.Ş, seramik markası Villeroy&Boch AG ile karo seramik alanında işbirliği olanaklarını görüşmek üzere masaya oturdu. Eczacıbaşı Karo Seramik'ten yapılan açıklamada, Villeroy&Boch AG'nin karo seramik alanındaki iştiraki Villeroy&Boch Fliesen GmbH için sürdürülen işbirliği görüşmelerinin, Alman kuruluşun banyo grubu ve sofra gereçleri alanlarını kapsamadığı bildirildi.
Açıklamada, yer ve duvar seramik karolarının üretim ve pazarlama faaliyetlerinde işbirliği amacı taşıyan görüşmelerde, Eczacıbaşı Karo Seramik'in uluslararası karo pazarındaki güçlü konumunun, Villeroy&Boch işbirliği ile daha da pekiştirilmesinin hedeflendiği vurgulandı. Eczacıbaşı Karo Seramik 22.5 milyon metrekarelik üretim kapasitesi, 1350 çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Şirketin Bilecik Bozüyük ve İstanbul Tuzla, İrlanda'da da üç fabrikası bulunuyor.