Eczacıbaşı'ndan Merrill Lynch'e yetki

Eczacıbaşı Grubu'nun iştirakleri arasında yer alan Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ve Eczacıbaşı Özgün Kimyasal Ürünlerde, yabancı ortaklık tekliflerini değerlendirmek üzere Merrill Lynch şirketine yetki verdi.

İSTANBUL - Eczacıbaşı Grubu'nun iştirakleri arasında yer alan Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ve Eczacıbaşı Özgün Kimyasal Ürünlerde, yabancı ortaklık tekliflerini değerlendirmek üzere Merrill Lynch şirketine yetki verdi. Eczacıbaşı İlaç Sanayii'nden yapılan yazılı açıklamada, grubun büyüme stratejileri doğrultusunda, global pazarlarda söz sahibi olmanın ve dışsatım faaliyetlerine ivme kazandırmanın amaçlandığı, böylece yurtdışı yatırımcıların ortaklığa yönelik ilgi ve taleplerinin hissedarlar açısından en sağlıklı ve etkin kriterler çerçevesinde değerlendirilmesinin de hedeflendiği belirtildi.
Eczacıbaşı, bu amaçla 'alanında uluslararası yetkinliğe haiz Merrill Lynch International firması ile yetkilendirme anlaşması' imzalandığını duyurdu.