EF Dil Okulları, İngilizce kursuna yazılana Fransızca da öğretecek

EF Dil Okulları, İngilizce kursuna yazılana Fransızca da öğretecek
EF Dil Okulları, İngilizce kursuna yazılana Fransızca da öğretecek

Fransız Enstitüsü Direktörü Anne Potie ve EF Dil Okulları?nın sahibi Bora Gündüzyeli, Fransa-Türkiye ticari ilişkilerine dikkat çekti.

Fransa'nın İstanbul Konsolosluğu ile bir çalışma başlatan EF Dil Okulları, İngilizce öğrenmek için kursa katılana ücretsiz Fransızca öğretecek. Dersleri Fransız Kültür Derneği verecek

İSTANBUL - İstanbul’da beş, Ankara ve Bursa’da birer şubeyle 5 bin kişiye İngilizce öğreten EF Dil Okulları Fransız Konsolosluğu ile Türkiye’de bir ilke imza attı. ‘Avrupa Birliği vatandaşı olmak için kendi dilinin dışında iki dil daha bilmelisin’ sloganıyla yola çıkan EF, İngilizce kursuna yazılana bedava Fransızca öğretecek. Fransızca dersleri bu ülkenin İstanbul konsolosluğuna bağlı Fransız Kültür Derneği tarafından verilecek.
Krizde mal ve hizmet alımlarında indirimlerin moda olduğunu söyleyen EF Dil Okulları’nın sahibi Bora Gündüzyeli, “İndirim yapılıp yapılmadığı da belli bile değil. Biz bu modaya uyup indirim yapmak yerine aynı fiyatla başka bir dil öğretmeyi benimsedik. Fransa’nın İstanbul Konsolosluğu ile yaptığımız görüşmelerde onlar da uygulamaya çok sıcak baktı. Kursumuza kayıt yaptıran ücretsiz Fransızca da öğrenecek” açıklamasını yaptı.

Aynı kişi olmak şart değil
Uygulamadan daha çok kişinin yararlanması için kişi sınırlaması koymadıklarını belirten Bora Gündüzyeli, “İngilizce ile Fransızca öğrenecek kişinin aynı olması gerekmiyor. Kursa kayıt yaptıran kişinin yakını (kardeşi, arkadaşı, eşi) Fransızca kursuna katılabilecek” diye konuştu.
İngilizce için bir kurun sekiz ay sürdüğünü belirten Bora Gündüzyeli, Fransızca eğitiminin de bu sürede verileceğini belirtti. Geniş bilgi www.efdilokulu.com’dan alınabilecek.
Fransa’nın Türkiye’nin ikinci büyük ticaret partneri olduğunu söyleyen Fransız Enstitüsü Direktörü Anne Potie, Fransızca öğrenmenin ticari ilişkileri daha da geliştireceğini söyledi. Anne Potie, “Başta Kuzey Afrika olmak üzere bir çok ülkede Fransızca konuşuluyor. Bu dili bilmek o ülkelerdeki ticaretin geliştirilmesi için de iyi olacaktır” dedi. Anne Potie, bu uygulama sayesinde Fransızca ile İngilizce arasındaki 100 yıllık dil savaşının da son bulduğunu belirtti. (Radikal)