Efes Coca-Cola'yı Ürdün'de dağıtacak

Efes Sınai Yatırım Holding iştiraki aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan'ın (CCBCJ) yüzde 90 hissesini The Coca-Cola Company'nin bağlı ortaklığı Atlantic Industries'den satın alarak...

İSTANBUL - Efes Sınai Yatırım Holding iştiraki aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan'ın (CCBCJ) yüzde 90 hissesini The Coca-Cola Company'nin bağlı ortaklığı Atlantic Industries'den satın alarak, daha önce Kırgızistan, Azerbaycan ve Türkmenistan'da yaptığı üretim, satış ve dağıtım alanına Ürdün'ü de kattı.
Orta Asya'da franchise
Efes Sınai Yatırım Holding (Efes Invest), önde gelen bira üreticisi Anadolu Efes'in iştiraklerinden olup Orta Asya'daki Coca-Cola franchise faaliyetlerini yürütüyor. Şirketten İMKB'ye yapılan açıklamada, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan ve Türkmenistan'da Coca-Cola markalı ürünlerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştirmekte olan şirketin halen Orta Asya bölgesindeki en büyük gazlı içecek üreticisi olduğu vurgulandı. Aynı açıklamada, söz konusu anlaşmanın hayata geçirilmesi ile Efes Holding'in Ürdün'de 5.5 milyon tüketiciye hizmet vereceği de belirtildi.