Egeports için ikinci iptal geldi

Özelleştirilen Kuşadası Limanı'nı alan Kutman-Ofer ortaklığı Egeports'un, liman içerisine yaptığı 56 işyeri ile ilgili ikinci kararı Danıştay 6'ncı Dairesi verdi.

AYDIN - Özelleştirilen Kuşadası Limanı'nı alan Kutman-Ofer ortaklığı Egeports'un, liman içerisine yaptığı 56 işyeri ile ilgili ikinci kararı Danıştay 6'ncı Dairesi verdi. Aydın 1'inci İdare Mahkemesi'nin verdiği ruhsat iptalinden sonra Danıştay 6'ncı Dairesi de Kuşadası Kruvaziyer Liman ilave ve revizyon uygulama imar plan notlarını iptal etti.
Egeports'tan yapılan açıklamada ise şirketin, sonradan iptal edilen Kıyı Kanunu'nun Uygulanmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde tüm işlemleri gerçekleştirdiğine dikkat çekildi. Açıklamada şöyle denildi:
"Aydın İdare Mahkemesi tarafından karara bağlanan konu, zaten daha önce iptal edilmiş yönetmelik bazında yapılan işlemlere ilişkindir. Mevcut hukuki durumda bu konular Kıyı Kanunu çerçevesinde düzenlenmiş bulunmaktadır. Aydın İdare Mahkemesi'nde görülen davada şirketimiz değil, belediye davalı konumundadır. Aleyhinde hüküm verilen davalının, kararı temyiz etme hakkı mevcuttur."