Eken: Çeteye yardım etmedim

Emekli yarbay Korkut Eken,Endüstri Holding'in yağmalanması, bazı iştiraklerinin bir çete tarafından ucuza kapatılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Savcılığı'na sanık olarak ifade verdi.

ADANA - Emekli yarbay Korkut Eken,Endüstri Holding'in yağmalanması, bazı iştiraklerinin bir çete tarafından ucuza kapatılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Adana Cumhuriyet Savcılığı'na sanık olarak ifade verdi. Çete üyesi olarak gösterilen bir kişiyle yaptığı telefon görüşmesinin dinlenmesi sonucu soruşturma kapsamına girdiğini söyleyen Eken, "Köşesine çekilmiş bir insanım. Siyasi yasaklıyım, kamu hizmetlerinden yoksunum. Neden uğraşıyorlar ki?" dedi.
Cezaevinden izinli çıktı-ğında telefonu dinlenen Fuat Bekir Duyanoğlu'nun evine geçmiş olsun ziyaretine geldiğini söyleyen Korkut Eken şunları söyledi:
"Çıktıktan sonra çok yakınlık gösterdi. Kötü irtibatı olduğunu da bilmiyordum, halen de bilmem. Dosyayı okuyunca öğrendim ki, buraya sanık olarak gelmem Endüstri Holding'le ilgili değil, çeteye yardım etmekmiş. Duyaroğlu ile görüştüğüm için çeteye yardım suçlamasıyla ifade verdim. İnsanlar binlerce kişiyle görüşür, kimin ne olduğunu bilemez. Fuat'ı imanlı biri olarak tanıyordum. Böyle bir yapılanma içinde olduğunu bilmiyordum. Telefonu dinleyenler bu işlerle ilişkim olmadığını bilirler."