Ekmek zamlandı 35 YKr oldu

Kentte 30 Ykr'ye satılan 200 gram ekmeğin satış fiyatı 35 YKr'ye yükseldi. Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, 'artan maliyetleri' gerekçe gösterdi ve...

İSTANBUL - Kentte 30 Ykr'ye satılan 200 gram ekmeğin satış fiyatı 35 YKr'ye yükseldi. Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, 'artan maliyetleri' gerekçe gösterdi ve "Elimizde olmayan nedenlerle yaptığımız zamdan dolayı halkımızdan özür diliyoruz" diye konuştu.
Özer, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, kentte fırıncı esnafının sorunlarının başında 'İstanbul Halk Ekmek ile rekabet edememek' ve denetimsiz korsan fırınlar olduğunu anlatan Özer, yaklaşık üç yıldır ekmeğin satış fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmadığını ve artan maliyetleri tüketiciye yansıtmadıklarını söyledi. Özer, fiyat ayarlamasına İstanbul Valiliği'nden veya başka bir kurumdan herhangi bir itiraz gelmediğini, artışın bugünden (dün) itibaren geçerli olduğunu belirtti.
Özer'in açıklamalarına karşılık Halk Ekmek Genel Müdürü Ömer Bilgiseven de, "Ekmek fiyatına zam yapmak çözüm değil. Biz 15 Ykr'ye ekmek satıyor ve yıllık 1 milyon YTL kâr ediyoruz" dedi.