Ekmek'te hedef Avrupa

İstanbul Halk Ekmek (İHE) Genel Müdürü Ömer Bilgiseven, kendilerine Avrupa'dan ihracat yapmak için talep geldiğini belirterek...

İSTANBUL - İstanbul Halk Ekmek (İHE) Genel Müdürü Ömer Bilgiseven, kendilerine Avrupa'dan ihracat yapmak için talep geldiğini belirterek, görüşmelerin ardından alım garantisi karşılığında yıllık 3-3,5 milyon avroluk ihracat yapacaklarını açıkladı. Entegre yapılanma için 1,5 milyon avroluk yatırım yaptıklarını kaydeden Bilgiseven, bunun İHE'ye yıllık 1 milyon YTL maliyet avantajı getireceğini söyledi. Bilgiseven, 2007 sonunda halka açılmayı planladıklarını hatırlatarak, "Talep olacağına inanıyoruz" dedi.
2007 yılında yüzde 15-20 büyüme öngördüklerini aktaran Bilgiseven, şöyle konuştu: "2006 atılım yılı olacak. 2007'de hedefimiz, halka açıldığında İHE'yi 200 milyon dolarlık bir şirket haline getirmek. İhracat için de İspanya, Belçika, Hollanda, Almanya gibi ülkelerden talep var. Alım garantisi karşılığında özel bir ekmek talebi var. Görüşmeleri ocak sonunda bitecek, anlaşma üç yıllık olacak"