'Ekonomide hiç bir risk görmüyorum'

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye ekonomisinin gayet iyi gittiğini ve hiçbir risk görmediğini söyledi. Güler Sabancı, Saka Su tarafından restore edilen Tophane Meydan Çeşmesi'nin açılış töreni sonrasında...

İSTANBUL - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye ekonomisinin gayet iyi gittiğini ve hiçbir risk görmediğini söyledi. Güler Sabancı, Saka Su tarafından restore edilen Tophane Meydan Çeşmesi'nin açılış töreni sonrasında, gazetecilerin ekonomide son günlerde yaşanan dalgalanmalara ilişkin sorularını yanıtladı. Güler Sabancı, ekonomide son günlerdeki gelişmelerin "normal" olduğunu ifade etti. Sabancı, "Ekonomide bir risk görüyor musunuz?" sorusunu şöyle yanıtladı:
"Hayır... Ekonomimiz gayet iyi gidiyor. Dünya borsalarında, ABD'de faizlerde bir artış oldu. Artık biliyorsunuz her şey şeffaf. Orada oluyor, bizi de etkiliyor. Normal bunlar. Bir ufak düzeltme... Zaten serbest kurumuz var. Serbest kurumuz, serbest piyasa bunun için var, hiçbir risk görmüyorum."
Güler Sabancı, "Hükümete olan güveniniz devam ediyor mu?" sorusunu ise "Aynen yolunda devam ediyoruz" diye yanıtladı.