El Cezire'den Türklere bedava reklam jesti

Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi Adnan Saka, kasım ayında İngilizce yayınlara başlayacak olan Katar'ın dünyaca ünlü televizyon kanalı El Cezire'nin (Al Jazeera) 2006 yılı sonuna kadar...

ANKARA - Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi Adnan Saka, kasım ayında İngilizce yayınlara başlayacak olan Katar'ın dünyaca ünlü televizyon kanalı El Cezire'nin (Al Jazeera) 2006 yılı sonuna kadar Türk firmalarının reklamlarını ücretsiz olarak yayımlayacağını açıkladı.
Saka yaptığı yazılı açıklamada, El Cezire Televizyonun'nun ününü Körfez savaşında yaptığı yayınlarla aldığına ve kısa sürede tüm dünyada tanınır hale geldiğine işaret etti. Kanalın kasım ayında İngilizce yayına başlayacağını belirten Saka, kanalın yayınlarında sanayi, ticaret, turizm, kültür ve yatırım gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Türk firmalarına, kanalın İngilizce ve Arapça yayınlarıyla internet sitesinde yer vereceğini Katar Doha Büyükelçiliği'ne bildirdiğini belirtti.
Dışişleri Bakanlığı tarafından da TOBB kanalıyla tüm odalara bu konuda bilgi verildiğini kaydeden Saka, ücretsiz reklam vermek isteyen Türk firmalarının El Cezire TV'nin Stratejik Planlama Danışmanlığı'yla iletişime geçmeleri gerektiğini kaydetti.