Elektrik çarpacak!

Elektrik çarpacak!
Elektrik çarpacak!
Elektriğe yüzde 8.1 oranında zam yapıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli olmak üzere, kilowatsaat bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai elektrik fiyatlarına zam yaptı. Evlerde yüzde 9.2, sanayide 8.7, ticarethanelerde kullanılan elektriğe ise yüzde 4.3'lük artış yapıldı.EPDK, yarından geçerli olmak üzere, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai tüketicinin kullandığı elektrik fiyatlarında ağırlı ortalama olarak yüzde 8,1 oranında artış yapıldığını bildirdi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, Kurul'un bugünkü toplantısında elektrik perakende satış fiyatlarını oluşturan maliyetlerdeki değişimler ile Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi'nin (TETAŞ) tarife teklifiniN değerlendirilerek karara bağladığı kaydedildi.

Açıklamada, bu çerçevede 1 Nisan 2012 tarihinden geçerli (yarın) olmak üzere, kWh bazında, vergi ve fonlar dahil olmak üzere nihai elektrik fiyatlarının ağırlıklı ortalama olarak yüzde 8.1 oranında arttığı kaydedildi.

Açıklamada, “Aynı kapsamda, tek zamanlı perakende elektrik satış fiyatları, meskende yüzde 9,26 oranında bir değişimle 32,515 kuruşa, orta gerilim seviyesinde dağıtıma gömülü sanayide yüzde 8,71 oranında değişimle 26,672 kuruşa, dağıtıma gömülü ticarethanelerde yüzde 4,33 oranında bir değişimle 33,253 kuruşa yükselmiştir” denildi.

Ortalama 6 liralık artış olacak
EPDK'nın son zam kararı ile birlikte, ortalama 60 TL aylık elektrik faturası ödeyen bir tüketici, zamlı tarife ile birlikte aylık 65.6 TL'lik fatura ödeyecek. (aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  zam

  ,

  Vergi

  ,

  elektrik

  ,

  gerilim

  ,

  EPDK

  ,

  Enerji

  http://www.radikal.com.tr/1083483108348315

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Buna da Şükürrr (!) - demirza

  Eşşeğin sırtındaki yük dizlerinin bağı çözülene kadar yüksekte durur.Bizim toplumun sırtındaki yük arttıkça dizlerindeki dirençte artıyor. Ey İman gücü sen neler kadirsin.

  Maaşlarımıza asgari ücrete de derhal zam yapın. - pekmez_2042

  Zaten elektrikte bizden haksız tahsilat yapmaktaydınız. Şimdi de kimi zengin etmeye durdunuz, biz yoksullaştırırken. cebimizden aldığınız paraları derhal iade edin sayın başbakan. maaşlarımıza asgari ücrete derhal zam yapın. Yoksa yoksulluğun yolu sizi düzlüğe çıkarmayacak.

  kuran kerim demi yazıyordu zam1 - innays

  neredesin ey halk!çok mu zenginsin de görmezlikten geliyorsun!

  daha neler... - sadocan

  bazı vatandaşlarımız yapılan bu zamcığı çok görüp kıyameti koparacaklar. zamlara alışık bir milletiz niye bu kadar düşük bir oranda zam geldi akıl sır erdirmiş değilim. pardon zamcık...

  BU DEFA AMPUL - pispor

  Patlayacak galiba.akp hükümetinin yaptığına bir anlam vermek güç.bir yandan dul kadınlara maaş bağlarken,sivilleride şehit sayarken,ne hikmetse diğer tarafta benzinden elektriğe yani her şeye zam,WC de ufak su dökmeden tutun iğne ipliğe peki bu akp hükümeti emeklisine,emekçisine memuruna ne verdi ne alıyor.aklı başında insanlar bunun hesabını yapsınlar aksi halde bu AKP nin ampulu ellerinde patlayacak.

  Hani Yoktu? - Clear

  Birkaç ay önce yetkililer konuşuyordu,hiçbir enerji türüne zam olmayacak diye; demekki tersinden anlamak, hala geçerli...

  kamuoyu araştırmaları - abidikkubidikbiri

  son zamanlarda dikkatinizi çektiyse bazı kamuoyu araştırmaları yayınlandı ve hepsinde akp nin oylarının yükselme trendinde olduğu ve şu an seçim olsa % 50'nin üzerinde oy alacağı açıklanıyordu. ee yani bende hükümet olsam değil % 9 % 50 zam yaparım neden yapmıyayım ki. çok şükür birilerinin ekonomisi büyüyor, memleket gül-i gülistan vaziyette, herkes halinden pek bir memnun. bu durumda hükümete ne yapmak kalır? durmak yok yolmaya devam. kimse şikayet etmesin herkes müstehakınca idare edilir. ne diyordu Darwin "tavuk toplum önüne atılan yemi gagalarken arkasından yumurtasının alındığının farkına varmaz" Tavuk bir toplum olunca yolacaklar haliyle...