Elektrik dağıtımı için 83 başvuru

Elektrik dağıtım bölgelerinden üçü için çıkılan ihaleye katılmak amacıyla 83 ön yeterlilik başvurusu yapıldı. Özelleştirme İdaresi'nden alınan bilgiye göre, ön yeterlilik başvuru süresi dün sona erdi.

ANKARA - Elektrik dağıtım bölgelerinden üçü için çıkılan ihaleye katılmak amacıyla 83 ön yeterlilik başvurusu yapıldı. Özelleştirme İdaresi'nden alınan bilgiye göre, ön yeterlilik başvuru süresi dün sona erdi. Bu süre içinde Başkent Elektrik Dağıtım için 25, Sakarya Elektrik Dağıtım için 30, İstanbul Anadolu Yakası elektrik dağıtım ihalesi için ise 28 ön yeterlilik başvurusu geldi.
Elektrik dağıtım özelleştirmeleri için ağustos ayı sonunda ilana çıkılırken, Başkent Elektrik Dağıtım, Sakarya Elektrik Dağıtım ve İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin yüzde 100'ü ihaleye konmuştu.
Hangi illeri kapsıyor?
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı ve Kastamonu illerini kapsıyor. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. kapsamında ise Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli illeri bulunuyor.
Büyük ilgi gören söz konusu bölgeler için geçici teminat tutarı 10'ar milyon dolar olarak belirlenirken, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı bedeli ise 15'er bin dolar olmuştu. İhalelerde son teklif tarihi ise 15 Aralık 2006 olarak belirlendi.