Emekli Sandığı otelleri satışta

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Emekli Sandığı'na ait Kuşadası Tatil Köyü'nün satış sürecini dün gazetelere verdiği ilanlarla başlattı.

ANKARA - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Emekli Sandığı'na ait Kuşadası Tatil Köyü'nün satış sürecini dün gazetelere verdiği ilanlarla başlattı. Kuşadası Tatil Köyü için son teklif verme tarihi 9 Mayıs olacak. Kapalı teklif alınacak ihalede pazarlık usulü ile ihaleye devam edilecek. İstanbul Hilton Oteli'nin varlık satışı için de bu ay içinde ihaleye çıkılacağı belirtiliyor. Hilton Oteli'nin satışı için değer tespit çalışmaları devam ederken, burada da son teklif tarihinin mayıs ayı ortaları olabileceği vurgulanıyor. Foça Tatil Köyünde ise Maliye ile birlikte çalışmalar sürüyor. Burası için Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu'ndan da görüş alınması gerektiği hatırlatılırken, ihale sürecinin zaman alacağı açıklandı.
Kayseri'nin geliri Hazine'ye
Ankara'daki Emek İşhanı'nın belli katlarının ayrı satılması veya tümünün satışı ile kat kat satış alternatifleri üzerinde duruluyor. Kayseri Erciyes'teki Bayındırlık Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve DSİ'nin tesislerinin de bu ay satış ilanının verileceği ifade ediliyor. Bu satıştan elde edilecek gelir Hazine'ye aktarılacak. İstanbul Hilton ile Kuşadası Tatil Köyü'nün satışından elde edilen gelir ise Emekli Sandığı'na verilecek.