Emekli zamları belli oldu

Emekli zamları belli oldu
Emekli zamları belli oldu
Memur emeklilerine verilecek yüzde 4 Temmuz zammından sonra işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranı da belli oldu

Dün açıklanan enflasyon rakamlarına göre yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine 6 aylık TÜFE’ye göre, yüzde 1.95 oranında zam yapılacak.

Zam sonrasında en düşük işçi emekli aylığı 869 liradan 886 liraya; en düşük Bağ-Kur emekli aylığı da 704 liradan 717 liraya çıkacak.
Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Satılmış Çalışkan, memur emeklileri ile işçi ve Bağ-Kur emeklileri arasındaki maaş artışı farkının kalkması gerektiğini söyledi. Memur emeklilerine yapılacak yüzde 4 zammın kendilerine de yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten görüşme talebinde bulunduklarını açıkladı.

Çalışkan, 5510 sayılı yasaya göre 6 ayda gerçekleşen enflasyona göre emekli maaşlarına zam yapıldığını ancak ilgili yasa maddesinin ‘en az 6 aylık TÜFE’ oranında dediğini anımsattı. Dolayısıyla hükümetin TÜFE’nin üzerinde zam verme yetkisi bulunduğuna dikkat çekti.( hürriyet )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/1093156109315611

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Üvey evlat - LYCUSRIVER

  Ssk ve bağkur emeklileri üvey evlat mı bu 1.95 zammın arttırılmasını bekliyoruz.

  Emekliye,işçiye,memura yetmez ama evet.. - Ege1973

  Sadaka veriyor sanki dilence bile küfreder be;yetmez ama EVET diyorum beter olun diyecem ama ucu biz bertaraf olan kısma da dokunuyor.Çamlıca da ki camiye,bitmeyen metrolara,Diyarbakırda ki camiye,tabletlere para gerekir.Hala işçi,emekli,köylü AKP ye oy verecek misiniz?

  nasil bir mantik bu? - ocankaya

  milletin vekillerinin yasama standardi ile 17 liralik emekli maas artisi nasil bagdasiyor? hic mi insanin ici acimaz, nasil yasayacak bu insanlar? ailesi yok mu bu isci emeklilerin? torununa bir seker almak istemez mi? utansinlar su tablodan. biraz insan iseler... Milletvekili maaşı: 5.600 $. Yan ödeme: Harcırahlı. Emeklilik: Yaş sınırı yok. Çifte emekli geliri var. Maaşın milli gelire oranı: % 56 Sosyal haklar: 2 yılda emeklilik hakkı Emekli olunca ömür boyu ayda 6 milyar TL maaş

  bu emekliye çok zam yapmıcan - hsnist

  sapıtır neme lazım o yaştan sonra. az zam yapcan ki gidip hem rte ye hem tanrısına çamlıcadaki muhteşem harika süper nefes kesen göz kamaştıran camiide bereket için dua etsin. garibim anlamaz ki!

  *** - papirus0606

  Yetmez ama beter olun demeyede dilim varmıyor ama Şairin dediği gibi Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, — demeğe de dilim varmıyor ama — kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

  Mutlu ol... - alamut1

  ...ey halk, Çamlıca'ya değil Türkiye'nin, dünyanın en büyük camisi yapılacakmış! Yüzde 2 zam yapılacak olsaydı, yapılcak caminin minarelerinden biri kısa kalacaktı...

  ÇOK BİLE - pispor

  allah devlete zeval vermesin diyenler çok bile koskoca 17 yeni tl simgeli para "şu simgeyi koymadılar Klavye ye".dolar bazında 10 sent abi bozdur bozdur harca.Öyle ya bu ülke bir zamanlar bir sente muhtaç kalmıştı.altı ayda sana devletten tam tamına 10 sent